Školský rok 2023/2024

Výchova mimo vzdelávania

VMV

Výchova mimo vyučovania - VMV plní v našom zariadení dôležitú socializačnú funkciu, ktorá zahŕňa poskytovanie primárnych modelov hodnotovej orientácie a sociálneho správania sa, a tým základ pre emocionálny, sociálny, mravný a kognitívny vývin detí. Prostredie RC - rozľahlý park, posilňovňa, telocvičňa, ihriská, altánok, relaxačná a terapeutická miestnoť, knižnica, klubovňa, kinosála a kuchynka ponúkajú viacero možností využitia voľného času a zároveň pôsobia stimulujúco na psychický vývin detí.

Najdôležitejším faktorom VMV sú výchovní zamestnanci so svojim citlivým, akceptujúcim prístupom k deťom, k ich každodenným problémom a starostiam, pričom hlavným znakom dobrej výchovy je láskavosť, spravodlivosť, starostlivosť o denný program, o primeranú disciplínu bez násilných prostriedkov. Vychovávatelia využívaním špeciálno-pedagogických postupov, psychoterapeutickými činnosťami a rozvojom záujmovej činnosti sa snažia deťom vštepovať správne vyplnenie voľného času.

Organizácia výchovnej práce:

Deti sú zadelené do šiestich výchovných skupín. Každá skupina má pridelené oddelenie, kde sa nachádzajú izby detí, spoločenská izba, kúpeľňa. O deti sa starajú vychovávatelia - žena a muž. V noci je zabezpečená nočná služba.

Deti majú možnosť pracovať a realizovať sa v rôznych krúžkoch.

• Reedukačné centrum, Námestie Štefana Kluberta 1, Levoča 054 01
    Námestie Štefana Kluberta 1, Levoča 054 01